Oteller için WIFI

4ipnet, WHG serisi kontrolör cihazları ile oteller için maliyet etkin ve kurulumu kolay çözümler sunmaktadır. Fidelio, Opera gibi Otel PMS (Property Management System) ile entegrasyon, internet kullanımının faturalandırılması gibi işlemler, içinde bulunan arakatman yazılımı ile kullanışlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. 4ipnet, WHG serisi kontrolör cihazları sadece kablolu veya kablosuz internet bağlantılarının yönetimi ve faturalandırılması için değil, aynı zamanda odalar internet hizmeti dağıtmak için geleneksel DSLAM veya DSL gibi telefon hattı kullanan altyapılarda da kullanılabilmektedir

Odalarda kalan misafirleriniz, tek bir kullanıcı hesabı ile hem odasından kablolu olarak hemde otel içinde herhangi bir yerden kablosuz bağlantıları kullanarak internet hizmetlerinizden faydalanabilirler. 4ipnet çözümü, internet hizmetinin ücretli olarak verilmesi durumunda, misafirlerinizin kendileri için en uygun tarifeyi seçmelerine olanak sağlar. Kaldıkları süre boyunca misafirlerinizin, otelinizin her köşesinde internet kullanmalarının ve sadece çıkış işlemleri sırasında tek bir fatura ödemelerinin tadına varacaklardır.

Kar paylaşımı modeli otellerde, internet hizmeti veren hizmet sağlayıcılar için her bir otelde konumlandırılan WHG serisi kontrölörler, merkezi kimlik doğrulama ve ücretlendirme için konumlandırılacak tek bir Radius sunucu kullanacak şekilde çalışabilmektedirler. Zincir otellerde, Kullanıcı Dolaşımı (Account Roaming) olarak adlandırılan bu hizmet ile misafirler farklı otellerde tek bir kullanıcı hesabı ile internet hizmeti alabilmektedir.