Sıkça Sorulan Sorular

Wireless Controller cihazları AP’lerin yöntemine ilave olarak aynı zamanda hotspot özelliklerini de barındırmaktadır. Dolayısı ile wireless controller cihazına ilave olarak ayrı bir hotspot cihazına gereksinim duyulmayacaktır. Kullanılan Hotspot çözümümüz aynı zamanda wireless controller olup ilave bir controller gereksinimini ortadan kaldırarak önemli bir ekonomi sağlayacaktır.

4ipnet ürünlerinde, Controller Cihaz modeline göre desteklenen AP sayıları datasheet’lerde mevcut olup AP başına lisanslama gerekmemektedir.

Donanımların firmware değişikliklerinin alınmasını şiddetle önerilmekle birlikte zorunlu olmadığından her yıl zorunlu ödeme yapılmasını gerektirmez.

4ipnet ürünlerinde, cihaz üzerindeki fonksiyonları etkinleştirilmesi için ayrı ayrı lisanslama gerekmemektedir.

• Çeşitli SMS ile şifre gönderme yöntemleri
• NVI veritabanından TC Kimlik bilgileri ile doğrulanması,
• Kazımalı Internet Erişim Kartı (PPC-PrePaid Card) 5651 uyumlu tasarlanmış kartlar)
• Mobil cihazların veritabanından doğrulanarak otomatik kablosuz ağ bağlantılarının sağlanması (Örneğin Active Directory veya IK veritabanı)
• Otellerde PMS entegrasyonu
• Domain Auth, POP3, LDAP
• Sosyal Medya Kimlik Doğrulama (Facebook, Twitter)
• Sizin erişim sağlayacağınız veri tabanından (örneğin kartlı giriş sistemi vb.) doğrulama
• Anlık kullanıcı yaratma (Ticket Generator)

Kimlik Dorulama yöntemlerinde "Ortak Şifre" özelliği ile çevreden yetkisiz erişimlerin önüne geçebilirsiniz. Bu şifre belli aralıklarla programatik olarak değişebileceği gibi, el ile de değiştirilebilir.

İstendiğinde Autologin özelliğini aktive ederek, misafirlerinizin ziyaret süresinde sadece bir kez kullanıcı adı/şifre girerek internet hizmetini kullanmaları sağlanabilmektedir.

Her bir kullanıcı hesabı ile bağlanabilecek cihaz sayısını da kontrol edebilirsiniz. Bu tanımlamaları kimlik doğrulama yöntemi bazında da yapabilirsiniz.

Farklı milliyetlerden gelecek olan misafirlerinize yönelik arayüzlerimizde çoklu dil desteği mevcut olup standart olarak, başta İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Türkçe olmak üzere 14 yabancı dil desteği ile gelmektedir. İstenildiğinde de yeni dil seçenekleri de sunulabilmektedir. Misafirinizin tarayıcı dili, desteklenen diller arasında ise kendi dilinde karşılanmaktadır.

Loglama çözümümüz, hem personel hem de misafir ağlarındaki, 5651 sayılı yasa gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra; istenmesi durumunda geniş kollektör seçenekleri ile farklı IT bileşenleri üzerindeki hareketleri de kayıt altına almak maksadıyla “Kurumsal Log Yönetimi” olarak da kullanılabilmektedir.

Çözümlerimiz mevcut yapınıza uygun kollektör seçenekleri konumlandırılarak komple çözüm olarak sunulmaktadır. Örneğin, DHCP sunucusu, Microsoft, Linux tabanlı olabildiği gibi,  ağ cihazları veya güvenlik duvarı da olabilir. Hatta bunların kombinasyonu da olabilmektedir. Bu gibi durumlarda farklı kollektör çözümleri çalıştırılarak, farklı ortamlardaki kayıtlar, tek bir veritabanı tablosunda konsolide edilmektedir.